Zpět na předchozí stranu

V nové části budovy se v prvním poschodí nachází komplex učeben určených pro výuku chemie. Kromě klasické učebny vybavené moderní technikou (čtecí kamera, počítač, interaktivní tabule) studenti pro výuku používají moderní laboratoř. „Nadšení mladí chemikové“ tráví spoustu volného času při práci na některých přírodovědných projektech s chemickou tematikou. Jedná se například o projekt „Ozon“, kde zkoumají množství přízemního ozonu v atmosféře, a v projektu „Kyselé deště“ sledují množství a kvalitu srážek v určitém ročním období. Studenti se ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého Olomouc zapojili i do projektu zvaného „Člověk a příroda“, kde se zaměřili na životní prostředí města Šternberk a jeho okolí. Součástí tříletého mezinárodního projektu „Voda“ bylo zkoumání životního prostředí našeho města a jeho blízkého okolí, ale i oblastí ChKO Litovelské Pomoraví. Během práce na mezinárodním projektu studenti i se svými vyučujícími navštívili partnerské školy v Německu, Lucembursku a Belgii.

Nadaní studenti pracují v chemických kroužcích a účastní se chemických olympiád, kde se umisťují na předních místech okresu, resp.kraje Vyučující chemie každoročně organizují pro žáky 8. a 9.tříd ZŠ a odpovídajících ročníků nižších gymnázií okresu Olomouc okresní kolo chemické olympiády kategorie D a pro žáky 8.tříd ZŠ malou chemickou olympiádu. Rovněž se se svými žáky aktivně zapojují do akcí pořádaných pro veřejnost a děti šternberských škol – Den otevřených dveří, Halloween.

Pro vyučující chemie celé oblasti Moravy bylo zorganizováno ve spolupráci s UK Praha několik vzdělávacích akcí - hlavním garantem těchto akcí byl známý didaktik a autor řady učebnic prof. Jan Čipera.

Pro studenty všech ročníků jsou každoročně organizovány exkurze doplňující právě probírané učivo – např. čistička odpadních vod, hasiči, pivovar, pěstitelská pálenice, Remit. Výsledky studentů v chemických soutěžích

Každoročně se studenti zapojují do chemických olympiád. Ve školním roce 2006/2007 se Vendula Kucharčíková stala úspěšnou řešitelkou okresního a krajského kola kategorie D a Pavel Polcr úspěšným řešitelem kategorie B.

Pavel Polcr v tomto roce vypracoval SOČ na téma „Proteiny“ pod vedením prof. Hobzy z UK Praha a získal první místo v okresním a krajském kole této soutěže a v celostátním kole obhájil páté místo.

Ve školním roce 2007/2008 obsadily studentky Ivana Poláchová a Kristina Čermáková první a druhé místo v okresním kole kategorie D a staly se úspěšnými řešitelkami krajského kola.

Pavel Polcr získal na 2. studentské konferenci mladých přírodovědců ocenění za svoji obsáhlou práci s tematikou proteinů. V současné době Pavel Polcr studuje chemii na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc.

Ve školním roce 2008/2009 studenti Kristina Čermáková a Martin Učík obhájili první a druhé místo v okresním kole kategorie D a v krajském kole se stali úspěšnými řešiteli.

Marek Jiruš byl úspěšným řešitelem krajského kola kategorie C.

Ve školním roce 2009/2010 obhájil Jan Škopík šesté místo v okresním kole kategorie D a stal se rovněž úspěšným řešitelem krajského kola ve své kategorii.

 Zpět na předchozí stranu