Zpět na předchozí stranu

V předmětové komisi anglického jazyka v současné době působí 15 pedagogů.

Výuka angličtiny probíhá převážně v jazykových učebnách v 2. patře hlavní budovy, postupně jsou kmenové učebny jazykově zaměřených tříd ( stávající třídy 1.A a 2.A ) zřizovány na tzv. sekci – v prostorách nové budovy.

V souladu se zaváděním Školního vzdělávacího programu byly inovovány obsahy učiva v jednotlivých ročnících, a to tak, aby byl hlavní důraz kladen na komunikativnost, studenti se učí řešit problémové situace z každodenního života, zaujímat stanoviska, vyjadřovat své názory, postoje atd. Učí se pracovat v týmu, akceptovat názory druhých, nacházet společně řešení a kompromisy.

S tím souvisí i zavádění nových učebnic nebo používání nových alternativních metod výuky.

V rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků jsou učitelé seznamováni s tím, jak pracovat s interaktivní tabulí, učí se používat nové výukové programy. Pro studenty je dnes zcela běžná práce s počítačem, který využívají jak k získávání informací, tak např. k procvičování gramatických jevů a slovíček. Dataprojektorů pak využívají k prezentaci daných úkolů.

V posledních letech se podařilo obnovit tradici zahraničních poznávacích exkurzí, studenti vycestovali do Dánska, Anglie, Beneluxu. V letošním školním roce pracujeme na zahájení dlouhodobé spolupráce s britskou školou v Huxlow. V září příštího roku by naši studenti měli zahájit reciproční výměnné pobyty v Británii. K nám přijedou angličtí studenti v červnu.

Stále větší zájem ze strany studentů je o kurzy připravující k mezinárodním jazykovým zkouškám FCE a CAE, při jejichž skládání prokazují studenti potřebné znalosti a schopnosti.

Z úspěchů za posledních pět let stojí za zmínku 1. místo v krajském kole anglické olympiády a 6. místo v kole celostátním pro Terezu Kulatou v roce 2006, 3. místo v krajském kole téže olympiády vybojované Martou Kulatou v roce 2007 a 1. místo v celostátním finále literární soutěže SPUSA, které obsadil Marek Pospíšil.

 Zpět na předchozí stranu